Aranżacja wnętrz
Architektura nowoczesnych wnetrz

Nowoczesna architektura : Nouveau Centre Culturel de Notre-Dame-de-Grâce / Chevalier Morales Architectes & Busby Perkins + Will

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

Dzięki uprzejmości Chevaliera Moralesa Architekci z Montrealu Chevalier Morales Architectes podzielił się z nami swoją finalistyczną propozycją wraz z Busby m Perkinsem i Willem na konkurs Nouveau Centre Culturel de Notre-Dame-de-Grâce.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Jednowymiarowa jakość, która tradycyjnie charakteryzowała biblioteki, w których powstawały miejsca do przechowywania i czytania książek, ewoluowała.
Współczesne biblioteki służą bardziej złożonej roli w naszych społecznościach.
Program funkcjonalny, który definiuje Centrum Kultury w Notre-Dame-de-Grâce, uznaje to w formalny sposób, w którym.
Biblioteka.
jest uważany za część miejsca, które oferuje dom dla wielu warstw kultury.
Niektóre z tych warstw są.
Głośne.
i społeczny charakter i bardzo różni się od cichych introspekcyjnych przestrzeni zapewnionych w tradycyjnych bibliotekach.
W odpowiedzi proponowane Centrum zapewnia miejsce dla wielu różnych rodzajów działalności.
Mówiąc najprościej, Centrum jest zorganizowane, aby zapewnić miejsca do spokojnego, introspekcyjnego studiowania, a także miejsca dla.
Głośnych ., działań społecznych, które są definiowane przez bardzo różne cechy projektowe.
Zasadniczo parter zaprojektowano tak, aby uwzględniał aktywność w jasnych, przejrzystych miejscach z widokami, które zachęcają do kontaktów towarzyskich.
W przeciwieństwie do tego górne piętro jest zaprojektowane jako miejsce do cichego studiowania, w którym widoki są kontrolowane, a jakość światła, które przepuszcza przez okna i kształtne fasady, tworzy atmosferę introspekcji i dystansu do świata; miejsce do trzymania się słów i zdań, które budzi.
Dzięki uprzejmości Chevalier Morales Architectes Proponowane Center Culturel de Notre-Dame-de-Grâce zostało pomyślane jako integralna część i rozbudowa zbudowanej tkaniny, która definiuje społeczność Benny Farm, próbując przyczynić się do ducha społeczności i dzielenia się dzielnicami który został kultywowany i pielęgnowany.
Zastosowano trzy główne gesty architektoniczne, aby osiągnąć tę integrację w tkaninie.
Najpierw rozbudowano masę Centrum, aby uzyskać podobny związek z sąsiednimi ulicami; tak, że środek wydaje się uzupełniać tkaninę bloku.
Masowanie zostało również opracowane w taki sposób, aby stworzyć półpubliczne półprywatne przestrzenie między Centrum a istniejącą tkaniną, które mogłyby być rozwijane w sposób funkcjonalny i piękny, próbując przyczynić się do poczucia wspólnoty, która wychodzi z wnętrza tkaniny.
ogólnie, w szczególności w ogrodach publicznych.
Na przykład proponuje się, aby parking związany z Centrum został opracowany jako przedłużenie istniejących Ogrodów Publicznych, tworząc więcej możliwości dla ogrodnictwa, jednocześnie unikając potencjalnie negatywnych wizualnych i środowiskowych cech, które.
Parking.
może mieć na społeczności mieszkalnej.
Po drugie, program jest organizowany na miejscu, aby umożliwić czytelne wejście i połączenie zarówno z miastem, jak iz gminą Benny Farm; tak, że Centrum może być rozumiane jako miejsce, w którym spotyka się społeczność.
miasto.
Po trzecie, cegła, która jest podobna pod względem barwy do tej używanej dla istniejącej społeczności, jest wykorzystywana jako główna okładzina dla Centrum, tak że uzyskuje się silne wizualne połączenie z istniejącą tkaniną.
Dzięki uprzejmości Chevalier Morales Architectes Proponowane Center Culturel de Notre-Dame-de-Grâce było również pomyślane jako.
Podpis.
budowanie w celu uznania jej szczególnego miejsca w społeczności jako instytucji kulturalnej, która ma publiczną tożsamość i potrzebę połączenia się z miastem w sposób odmienny od części mieszkalnych.
Dokonuje się tego na wiele sposobów.
Po pierwsze, centrum zaprojektowano tak, aby było relatywnie przezroczyste na parterze, tak aby zawarte w nim działania były widoczne z otaczającej go społeczności; próbując zaprosić społeczność i miasto do udziału.
Po drugie, o ile możliwe jest uzyskanie pewnej przejrzystości w ciągu dnia, to w nocy budynek staje się bardzo przezroczysty, ze względu na jakość refleksyjną, jaką ma całe szkło, gdy na zewnątrz jest więcej światła niż wewnątrz.
Próbując odpowiedzieć na to zjawisko, Centrum ogłasza swoją obecność w inny sposób.
Proponuje się przedłużenie szeregu banerów w drzewach ulicznych na Monklandzie i poza nimi, aby zapewnić sposób na uroczyste ogłaszanie ważnych wydarzeń w Centrum na ulicy.
Ponadto program Centrum jest zorganizowany na stronie, aby umożliwić wydostanie się niektórych wydarzeń na Benny, Monkland i / lub społeczną stronę projektu.
Po trzecie, proponuje się wykorzystanie cegły w nieco nowatorski sposób, wyrażający pragnienie lekkiego, przezroczystego budynku, który jest również odpowiedzialny za środowisko, w przeciwieństwie do ciężkiej nieprzezroczystej jakości, jaką posiada wiele ceglanych budynków.
Pod tym względem ceglany kl
[patrz też: ergonomia kuchni, forum wspólnot mieszkaniowych, impregnaty do drewna na zewnątrz ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ergonomia kuchni forum wspólnot mieszkaniowych impregnaty do drewna na zewnątrz