Aranżacja wnętrz
Architektura nowoczesnych wnetrz

Nowoczesna architektura : Dwa stopnie separacji, część 2: Architekci muszą poprowadzić zmiany klimatyczne

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W zeszłym tygodniu zapytałem, w jaki sposób architektura może zwiększyć swoje wysiłki, aby zrobić wszystko, co w jej mocy, aby ograniczyć zmiany klimatyczne.
Sandy to punkt zwrotny.
Podejmie działania ze strony zawodu i jego członków, aby ten punkt zwrotny był znaczący.
Punkty zwrotne są łatwo zapominane po zwołaniu paneli i napisaniu artykułów.
Podejrzany dreszcz kryzysu słabnie, a wszyscy wracają do normalnej pracy, czując się lepiej, że przyczynili się do dyskusji.
Jeśli słuchamy naukowców, nie wolno nam tracić poczucia kryzysu i musimy zrobić więcej.
Niedawno opublikowany raport Banku Światowego zatytułowany Turn Down the Heat: Dlaczego cieplejszy świat o temperaturze 4 ° C musi być unikany. Wskazuje na ogrom problemu, jest tak rozległy i głęboki, że łatwo przytłacza osoby, o czym dyskutują w raporcie.
tylko zbiorowe, międzynarodowe działania doprowadzą do środków na tyle istotnych, aby spowodować zmianę trajektorii, na którą zmierza planeta Architektura może być potężnym kolektywem w obliczu takiego wyzwania Kontynuuj czytanie Wskaźnik po przerwie Zielone dachy Jeśli potrafisz nie ufaj Bankowi Światowemu, to jest raport opublikowany wczoraj przez Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych i Europejską Fundację Klimatyczną, który dalej twierdzi, że biorąc pod uwagę obecne emisje, nie ma możliwości uniknięcia przekroczenia wzrostu naukowców o 2 ° C Uważa się, że jest to możliwy do opanowania poziom zmian klimatu Raport stwierdza, że przejście na ekologiczną gospodarkę o niskiej emisji dwutlenku węgla odbywa się zdecydowanie zbyt wolno i zaleca bardziej agresywne e redukcje emisji.
Globalne emisje są obecnie o 14% wyższe od poziomu wymaganego w 2020 r., Aby pozostać poniżej 2 ° C.
Rok 2020 jest tak ważny, ponieważ naukowcy twierdzą, że musimy osiągnąć szczytowe poziomy emisji przed tym rokiem, a następnie obniżyć je, aby mieć szansę na ograniczenie wzrostu temperatury do zaledwie 2 ° C.
Architektura może mieć ogromny wpływ zbiorowy, działając bardziej agresywnie.
W raporcie odnotowano, że emisje z sektora budowlanego, energetycznego i transportowego mogą zostać zmniejszone o 17 miliardów ton do roku 2020.
Nie jest to bez znaczenia.
Architekci mogą prowadzić działania w dziedzinie klimatu za pośrednictwem już istniejących profesjonalnych sieci i organizacji.
Mogą oczywiście prowadzić przez projektowanie najczystszych, najbardziej zielonych, najzdrowszych budynków i środowisk.
W ciągu ostatnich dziesięcioleci wprowadzono wszystkie techniczne i projektowe know-how potrzebne do budowy budynków o niskim zużyciu energii.
To, co musi się teraz stać, to katalizator, który pozwoli temu wszystkiemu stać się nowym normalnym.
Kryzys może być dobrym katalizatorem.
Zmiany nie można pozostawić samym programistom.
Na niedawnym panelu w Nowym Jorku moderowanym przez krytyka architektonicznego New York Timesa, Michaela Kimmelmana, było jednoznaczne porozumienie, że Sandy rzeczywiście był punktem zwrotnym.
Zasugerowano, że logika nieruchomości może motywować nowe podejścia do rozwoju wzdłuż nabrzeża.
Tłumaczenie: deweloperzy nadal będą chcieli wzbogacić się od nieruchomości nabrzeżnych, więc będą chcieli chronić wybrzeże.
Następnie zasugerowano, że rozbudowane i kosztowne bariery lub.
Miękkie rozwiązania.
takie jak bagna z wodą morską mogą pomóc zapobiec przyszłym katastrofom.
Przywołano także życzliwego Boga.
Wszystko to mija się z celem.
Podczas gdy ponowne budowanie wysiłków i środki zapobiegawcze są ważne, wzrosty częstotliwości będą coraz częstsze – najważniejszą kwestią jest to, jak zacząć kierować ekonomią i polityką, rządem i sektorem prywatnym, w kierunku silniejszych praktyk, które zaczną zmniejszać upał.
Innymi słowy, architekci mogą popierać budynki na palach i duże interwencje infrastrukturalne, takie jak bariery, ale to nie przesłoni ostatecznego paradygmatu ciągłych zmian klimatycznych.
Rola architektury w tym wszystkim powinna polegać nie tylko na proponowaniu rozwiązań projektowych do radzenia sobie z niekorzystnymi skutkami zmiany klimatu.
Architektura jest potencjalnie pozycjonowana, by przewodzić w ograniczaniu zmian klimatycznych.
Co jest jedną z pierwszych rzeczy tej wielkości, które można zrobić.
Organy oficjalne, takie jak AIA, powinny lobbować na szczeblu federalnym i stanowym w związku z istotnymi zmianami w przepisach budowlanych.
Nie tylko kody dla stref przybrzeżnych mogą znajdować się pod wodą w ciągu kilku dziesięcioleci, jeśli nie wcześniej, ale wszystkie kody.
Mamy już zielone kody budowlane.
To powinien być KODEKS.
W takich kodeksach pierwszeństwo mają określone środki.
Zielone dachy powinny być obowiązkowe.
Absorbują ciepło.
Twarde powierzchnie, odblaskowe lub nie przyczyniają się do wzrostu ciepła w środowisku.
Jeśli architekci chcą odrzucić ciepło i pójść w ślady Banku Światowego, musimy zacząć projektować na zielonych dachach, a także przepuszczalne, naturalne powierzchnie za każdym razem, gdy projektujemy budynek.
To jest jedno podejście, które można natychmiast wdrożyć.
Wiemy już, jak to zrobić.
.
Livinghomes Photo by Izumi Tanaka Innym oczywistym podejściem byłoby wszechstronna redukcja powierzchni budynków.
Dlaczego nie tworzyć budynków.
[patrz też: olx rypin, impregnaty do drewna na zewnątrz, obszar oddziaływania inwestycji ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: impregnaty do drewna na zewnątrz obszar oddziaływania inwestycji olx rypin