Aranżacja wnętrz
Architektura nowoczesnych wnetrz

Nowoczesna architektura : 40 jednostek mieszkaniowych / architektury LAN

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Dzięki architekturze LAN architektura sieci LAN oparta na architekturze Paris wygrała konkurs zorganizowany przez ICF Novedis w celu zaprojektowania bloku 4.2 nowej strefy urbanistycznej Cardinet-Chalabre w Paryżu we Francji.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Główny interes miejski Ilota 4.2 leży w jego położeniu: będzie on działał jako punkt oparcia między Boulevard Pereire i nowym ZAC (Urban Development Zone), tworząc rodzaj przejścia pomiędzy czarną i białą fotografią .
Paryż i bardziej rozległe, trójwymiarowe miasto poza nim.
Dzięki uprzejmości architektury LAN Zapewnienie tego przejścia było głównym przedmiotem naszej strategii, która polegała na próbie zrozumienia podstaw typologii Haussmanów.
Traktujemy naszą propozycję jako hołd dla Paryża, do architektury określonej przez specyfikę i logikę miasta, ale z dodatkowym zapotrzebowaniem na dostarczanie rozwiązań aktualnych i pojawiających się problemów.
Koncepcja projektu opiera się na regularności jego fasady.
Współgranie materii i przezroczystości określa otoczenie zespołu, który ze względów urbanistycznych musi zająć całą fabułę i dlatego ma ten sam plan.
Dzięki architekturze LAN Każde mieszkanie jest zorganizowane wokół dużej loggi, przedłużenia wewnętrznej przestrzeni mieszkalnej na zewnątrz.
W zimie loggia może być zamknięta, aby stworzyć dodatkowy salon, pomimo zimna.
Latem loggia pomaga w wentylacji wnętrza.
Układ loggii tworzy grę pomiędzy materią i przezroczystością na całej fasadzie.
Pokryte drewnem loggie stają się jego rozpoznawalnymi elementami, ożywiającymi regularność okien, tak że budynek widziany z daleka wyraża się od wewnątrz jak wykres kolorów.
Regularność i wielkość otworów oraz wysokość sufitu sprawiają, że definicja budynku jest niejednoznaczna, a wybór struktury ją wzmacnia.
Tylko fasady i rdzeń cyrkulacyjny są nośne, pozostawiając maksymalną swobodę dla rozmieszczenia każdej podłogi.
W razie potrzeby budynek może zmienić zastosowanie w przyszłości.
Dzięki uprzejmości LAN Architecture Architects: LAN Architecture Lokalizacja: Paryż, Francja Team: LAN (główny architekt), Bollinger-Grohmann (struktura), Agence Franck Boutté (konsultant HEQ), LBE (płyny), Jp Tohier & Associes (geodeta) Klient: Obszar projektu ICF Novedis: 3200 m2 Budżet: 5 mln.
excl.
Rok rozliczeniowy VAT: 2010-2013
[przypisy: forum wspólnot mieszkaniowych, ogranicznik przepięć, igłofiltry cena ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: forum wspólnot mieszkaniowych igłofiltry cena ogranicznik przepięć