Aranżacja wnętrz
Architektura nowoczesnych wnetrz

Magazyn architektoniczny : Yad Le Banim Building Studio Entry / Talmon Biran Architecture Studio

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Talmon Biran Architecture Studio Proponowana przez Talmon Biran Architecture Studio, budynek Yad Le.
Banim znajduje się w istniejącym zagajniku w lokalnej radzie Ramat Yishay w Izraelu, co stanowi wyjątkową okazję do zintegrowania krajobrazu z projektem architektonicznym.
To ustawienie nie tylko dodaje wartości wizualne budynku, ale także dodaje i symboliczny aspekt.
drzewa, które widzimy ze wszystkich elewacji budynku, tworzą obraz, który wyraża związek pomiędzy życiem a śmiercią, między wzrostem a stratą.
Ta relacja jest nierozerwalnie związana z definicją budynków Yad Le.
Banim jako ośrodków kulturalnych i edukacyjnych z jednej strony i jako pamiątki z drugiej.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Budynki Yad Le.
Banim to multidyscyplinarne centra kulturalne, które oferują kulturalną, społeczną i artystyczną działalność lokalnej społeczności na pamiątkę poległych żołnierzy izraelskich sił zbrojnych i sił bezpieczeństwa.
Program projektu pozwala na swobodne orientowanie różnych funkcji w odniesieniu do właściwości fizycznych partii i warunków klimatycznych.
klasy.
północne fasady wychodzą na górną ulicę; w południowo-zachodniej orientacji lobby wejściowego wykorzystuje lokalny system wiatrowy do naturalnej wentylacji w okresie letnim i ochrony przed wiatrem w okresie zimowym; Biblioteka, która otwiera się do otaczającego go lasu, cieszy się naturalnym światłem i wentylacją, dając poczucie otwartej przestrzeni, przez którą przechodzi ogród.
Dzięki uprzejmości Talmon Biran Architecture Studio Projekt oferuje reinterpretację typowych domów z podwójnymi stokami historycznego Ramat Yishay.
Typowy przekrój, który został wyciśnięty i skręcony, wyznacza dwa dziedzińce z obu stron budynku, a hol wejściowy w środku budynku łączy się między nimi i pomiędzy pomieszczeniami wewnętrznymi.
Dzięki uprzejmości Talmon Biran Architecture Studio Dach budynku został zaprojektowany jako znacząca część monolitycznej betonowej koperty, a nie tylko jako fasadka techniczna.
Okna do wentylacji światłem i powietrzem umieszczone w dachu mają znaczącą rolę w zmniejszeniu kosztów energetycznych budynku.
Ponadto, kanały odwadniające zanurzone w betonie nie tylko oferują rozwiązanie techniczne, ale również delikatnie zaznaczają geometrię konstrukcji.
Dzięki uprzejmości Talmon Biran Architecture Studio Ukośna topografia terenu, z różnicą około czterech metrów od północy na południe, przyczynia się do sposobu, w jaki budynek jest doświadczany w jego otoczeniu.
Pozycjonowanie budynku na środku wysokości witryny stopniowo ujawnia jej fasady.
Z górnej ulicy.
jego zerknięcia na dach, ale nie są obecne.
Z dolnej ulicy drzewa tworzą ekran, który nadaje budynkowi formalności, ale nie monumentalności, która harmonijnie wpisuje się w otoczenie.
Projekt architektoniczny i krajobrazowy oferuje różnorodne ruchy piesze przez budynek i otwartą przestrzeń wokół niego.
czy jako bezpośrednie przejścia, czy wędrówki ścieżkami między ogrodowymi drzewami.
Struktura.
S twist.
obejmuje plac zbiorowy z widokiem na pomnik poległych i przeznaczony jest na ceremonie pamięci.
Dzięki uprzejmości Talmon Biran Architecture Studio Architekci: Talmon Biran Architecture Studio Lokalizacja: Ramat Yishay, Izrael Tekst: Roy Talmon and Noa Biran
[patrz też: ogranicznik przepięć, rosenthal sklep, drewno konstrukcyjne cennik ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: drewno konstrukcyjne cennik ogranicznik przepięć rosenthal sklep