Aranżacja wnętrz
Architektura nowoczesnych wnetrz

Budownictwo wczoraj i dzis : Sąd Stanów Zjednoczonych / Thomas Phifer and Partners

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Mieliśmy okazję wczoraj przeprowadzić wywiad z Thomasem Phfererem w jego niesamowitym studiu na Varick Street (wkrótce udostępnimy wam film!) I był podekscytowany, gdy opowiedział nam o nowym aneksie dla sądu w USA, nad którym obecnie pracuje firma.
.
Projekt sądu w Salt Lake City w stanie Utah, nie tylko zapewnia funkcjonalną strukturę, ale także przyciąga uwagę Phifer do natury, w szczególności zmieniające się pory roku i warunki słoneczne.
Sąd szanuje monumentalną obecność wymiaru sprawiedliwości, ale ta monumentalność jest równoważona uznaniem struktury otoczenia.
.
Jest ucieleśnieniem zarówno amerykańskiego idealizmu, jak i praktyczności.
Czuje się, jakby należał do ludzi, iw konsekwencji inspiruje i przypomina wszystkim, co oznacza ,.
dodano Phifer.
Więcej zdjęć i więcej o sądzie po przerwie.
Koncepcyjnie projekt łączy przeszłość i teraźniejszość w aranżacji dużych tomów kompleksu, takich jak oryginalny budynek, nowy aneks i atrium łączące te dwa elementy.
Programowo sale sądowe i izby, publiczne poczekalnie i biura oraz prywatne przestrzenie dla wymiaru sprawiedliwości są rozdzielone między pierwotny gmach sądu a nowy aneks.
Szklane atrium, które łączy oryginalny budynek z nowym aneksem, dodaje nowej przestrzeni publicznej do obiektu, który jest zalany naturalnym światłem i jest pełen aktywności i wymiany.
Atrium stanowi rzeczywiste i duchowe centrum kompleksu sądowego, fizycznie łączące ludzi ze względów funkcjonalnych oraz przyciągające publiczność.
Plan .
Thomas Phifer, czyli równowaga.
W ten sposób koncepcje projektowe znajdują metaforę praktyki sprawiedliwości.
Prawo demokratyczne, przez i dla ludzi, jest najważniejszym źródłem równowagi w naszym społeczeństwie.
Intencja projektu nowego kompleksu sądowego szuka tej równowagi i celebruje ją.
dodano Phifer.
.
Thomas Phifer.
Renderowanie przez dbox.
Jak wspomniano, renderowanie przez dbox.
.
Thomas Phifer.
Renderowanie przez dbox.
[podobne: igłofiltry cena, obróbka miedzi, schody policzkowe ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: igłofiltry cena schody policzkowe serwis do kawy z porcelany sklep rosenthal