Aranżacja wnętrz
Architektura nowoczesnych wnetrz

Architektura i nowoczesne budownictwo – Cmentarz Järva / NRJA

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

NRJA Nasi przyjaciele z NRJA (pamiętajcie, aby zobaczyć poprzednie projekty NRJA na temat AD, szczególnie ich budynek roku 2009) podzielili się z nami zakończonym projektem konkursowym na cmentarz w Järva Common w Sztokholmie.
Projektowanie cmentarza jest trudnym wyzwaniem, ponieważ jest miejscem wypełnionym symboliczną wagą i wypełnionym zobowiązaniem do oferowania nadziei.
Architekci zdecydowali, że ten nowy cmentarz zapewni miejsce, w którym tożsamość terenu definiowana jest nie tylko przez jakość środowiska przestrzeni i jej historyczne znaczenie, ale także przez projekt kładący nacisk na koncentrację na pamięci zmarłego.
Więcej zdjęć i więcej o projekcie po przerwie.
Cmentarz stanie się parkiem refleksji, miejscem medytacji, z oświadczeniem, że koniec życia to dopiero początek innej drogi.
wytłumaczyli architekci.
Ustawiona wzdłuż osi droga medytacyjna wyznacza początek drogi cmentarnej i kończy się lekkim obeliskiem na szczycie wzgórza Granholmstoppen.
Plan strony .
NRJA Aby zachować pamięć i promować świadomość zabytków archeologicznych, takich jak miejsca pochówku wikingów, zaplanowano nowe miejsca pamięci i medytacyjne wzdłuż ścieżek dla pieszych.
Nowa kaplica za 50.
Planowane jest 500 zwiedzających wzdłuż drogi medytacyjnej z zadaszonym tarasem i kilkoma salami upamiętniającymi zmarłego.
Hjulsta Pavilion.
NRJA Projekt proponuje kilka rodzajów i możliwości pochówku.
Regularny podział grobów płaskich grobów (grobów trawnikowych) zapewnia proste zarządzanie, nawigację i konserwację.
To rozwiązanie jest odpowiednie, biorąc pod uwagę różnorodność wierzeń w Szwecji, dodatkowo wyjaśniając możliwy projekt poważnej lokalizacji i orientacji.
Części grobów planowane są na wzgórzu Granholmstoppen.
Ściana pochówku / nisze na całym obszarze służą również jako granica wydzielania obszaru od hałasu autostrady.
Planowanych jest kilka obszarów dla pionowych, wolno stojących niszów grobowych oraz miejsca zrzucania popiołów z miejscami do medytacji.
Sekcja .
Zespół projektu NRJA: NRJA (fltadao & Luksevics, ltd.): Arch.
Uldis Luksevics Arch.
Linda Leitane Powierzchnia całkowita: 420000,0 mkw.
Całkowita liczba grobów: ok.
100 000 Obszar etapu: 50000 mkw.
Liczba gratowa dla etapu 1: ok.
10000
[podobne: rosenthal sklep, jaki beton na fundamenty, tona piasku cena ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: jaki beton na fundamenty rosenthal sklep tona piasku cena