Aranżacja wnętrz
Architektura nowoczesnych wnetrz

Nowoczesna architektura : Budynek laboratoryjny / JMN Arquitetura

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Dzięki uprzejmości JMN Arquitetura, JMN Arquitetura z siedzibą w Brazylii podzielił się z nami swoją propozycją Konkursu na Pomysły na budynek laboratoryjny Federalnego Uniwersytetu w San Carlos.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Projekt określa oś conexion w kierunku wschód-zachód, pozwalając większych fasad zorientowanych na północ i południe, tworząc w ten sposób warunki implantacji i dystrybucji, z których wszystkie liczne funkcje kompleksu artykułują się.
Dzięki uprzejmości JMN Arquitetura Partia architektoniczna określa budowę dwóch budynków w równoległych pasach, które rozwijają się w kierunku upadku terenu, tworząc między nimi kwadrat o pełnej wysokości.
Kwadrat ten pełni wiele funkcji po budynku, po pierwsze jako recepcja i główne wejście, po drugie jako wewnętrzny plac na pośrednim poziomie w stosunku do budynków.
Plac jest centralną przestrzenią kompleksu, przestrzenią spotkań i życia.
Bez zdefiniowanego programu otrzymuje darmowy użytek od użytkownika, w swoich miejscach siedzących i trwałości.
Wszystkie pozycje programu odnoszą się do tej przestrzeni, w tym do obszarów zewnętrznych, które poprzez roślinność i lustra wody, subtelnie integrują budynki i otoczenie, tworząc wizualne połączenie z parkiem.
Implant umieszcza budynek na naturalnych poziomach gruntu, tworząc trzy płaskowyże połączone subtelnymi pochylniami, co sugeruje minimalny ruch ziemi.
Dzięki uprzejmości JMN Arquitetura Program obejmuje różne rodzaje wyszukiwania, rozdzielone przez laboratoria.
Dystrybucja została dokonana zgodnie z ich konkretnymi potrzebami.
W wolnym obszarze na południe od budynku koncentrują się miejsca parkingowe oraz załadunek i rozładunek.
Obszary infrastrukturalne i operacyjne znajdują się w północno-wschodniej części lądu, ułatwiając dostawy gazów itp.
Budynek będzie budowany głównie w prefabrykowanej konstrukcji betonowej, a jego ściany będą z elementów murowych i / lub z elementów prefabrykowanych, z wyjątkiem pokrycia.
dotyczy to całego budynku, który jest konstrukcją metalową, pozwalającą na jego budowę etapami bez uszczerbku dla działania kompleksu.
Projekt definiuje naturalne oświetlenie i wentylację do kwadratu, a sztuczny klimat do zamkniętych przestrzeni, które wymagają, za pomocą klimatyzacji.
Szyny.
w lecie i możliwość cieszenia się naturalnym klimatem w zimie, w okresach przejściowych i nocnych.
Dzięki uprzejmości JMN Arquitetura Aby zwiększyć efektywność energetyczną klimatyzacji, zaproponowano zastosowanie szkła hermetycznego do skóry z selektywną transmisją o niskiej temperaturze.
Ponowne wykorzystanie wody zostało zaproponowane poprzez zbieranie, filtrowanie, przetwarzanie UV (promieniowanie ultrafioletowe) i magazynowanie wody deszczowej i kondensację (klimatyzacja).
Wykorzystanie wody deszczowej i kondensacja jako automatyczna szara woda do nawadniania ogrodów i toalet.
Dzięki uprzejmości JMN Arquitetura Wybraliśmy zielony dach, który ma jeden z pozytywnych efektów, zwiększoną wilgotność względną w mikroregionie, w którym jest zainstalowany.
Rośliny usuwają również cząstki zawieszone w powietrzu, co czyni je znacznie przyjemniejszym środowiskiem, co można zaobserwować w parkach i obszarach leśnych.
[patrz też: olx zachodniopomorskie, ytong nadproża, ergonomia kuchni ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ergonomia kuchni olx zachodniopomorskie ytong nadproża