Aranżacja wnętrz
Architektura nowoczesnych wnetrz

Budownictwo wczoraj i dzis : Superstring / shindesignworks

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Shindesign, koreański architekt Yong ho Shin podzielił się z nami swoją drugą nagrodą za konkurs na projekt linii wysokiego napięcia w technologii Landsnet.
w Islandii.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Konstrukcja konwencjonalnych wież linii przesyłowych wysokiego napięcia (zwanych Electric Pylons) była z nami od zarania nowoczesnej epoki elektryczności.
Niezależnie od tego, czy jest to obszar miejski czy wiejski, pylony elektryczne stają się częścią nowoczesnego krajobrazu.
Ze względu na ich natrętny wygląd stali gwiezdne giganty nigdy nie były bardzo lubiane, a nawet uważane za zło konieczne w umysłach ludzi, których nikt by nie dbał.
Superstring.
to nowy typ konstrukcji do elektrycznej przekładni wysokiego napięcia.
Biorąc pod uwagę ekstremalne warunki islandzkiej zimy, ta 27-metrowa struktura paraboliczna (hiperboliczna paraboloida) zostanie prefabrykowana na kawałki dla łatwego transportu i budowy.
W porównaniu z konwencjonalnymi konstrukcjami wieżowymi, ten nowy projekt zajmuje mniej miejsca dla stopy (tylko 2 punkty), a także wymaga mniejszej liczby komponentów do zbudowania.
W ten sposób znacznie skróci to czas budowy i wysiłki.
Gdy fundamenty zostaną ułożone w stosy betonowe, wówczas prefabrykowana konstrukcja rury zawiasowej w kształcie litery U zostanie przymocowana na wierzchu fundamentu.
Rura stalowa o średnicy 600 mm będzie stosowana do całej konstrukcji z częściowym wzmocnieniem na ziemi z przedłużonym żebrem przyspawanym do stalowej rury.
Górne części pętli są następnie wstawiane do struktury bazowej, a po zakończeniu pętli staje się ona stabilna sama.
Dzięki uprzejmości Shindesigna cała struktura jest zrównoważona 4 przedłużonymi drutami (wizualnie) od boomu w kosmosie.
na ziemię.
To boom w kosmosie.
wisi w środku górnej części struktury pętli, przekazując linie energetyczne z obu kierunków.
Aerodynamiczna forma superstopu nie tylko zmniejszy obciążenie wiatrem, ale także pozwoli elastycznemu na radzenie sobie w ekstremalnych warunkach pogodowych.
Dzięki uprzejmości Shindesign Przede wszystkim prawdziwe piękno tego programu tkwi w jego jakości formalnej.
Eleganckie struktury pętli parabolicznych w krajobrazie wyglądałyby tak, jakby na laskach wisiały nuty.
Ich kształt zmienia się w sposób ciągły pod kątem widza.
Będzie to przypadek, w którym najbardziej przyziemne infrastruktury użyteczności publicznej mogą zostać przekształcone w.
Land Art.
i stać się częścią natury.
To z pewnością dodaje jeszcze jednego spektaklu do zapierającego dech w piersiach islandzkiego krajobrazu.
[więcej w: bomar kielce, olx łowicz, olx zachodniopomorskie ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: bomar kielce olx zachodniopomorskie olx łowicz