Aranżacja wnętrz
Architektura nowoczesnych wnetrz

Architektura 21szego wieku : Palynopolis / Eriksen Skajaa Architects + Christina Charlotte Tolfsen

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Eriksen Skajaa Architekci Norwegia Eriksen Skajaa Architekci z siedzibą w Norwegii.
propozycja dotycząca miejskich uli została niedawno podpisana na Triennale w Oslo.
Projekt bada, w jaki sposób różnorodność biologiczna może działać jako katalizator rozwoju miejskiego i generować pomysły, aby odpowiedzieć na różnorodność społeczną.
Badanie bada środowisko rzeki Aker jako infrastruktury do produkcji żywności miejskiej, a także pasieki w Vaterland Park.
Wniosek ma na celu zilustrowanie, w jaki sposób różnorodność biologiczna, niewielkie miejskie ogrodnictwo i produkcja żywności mogą przyczynić się do rozwoju nowej warstwy urbanistycznej skupionej na brzegach rzek.
Więcej zdjęć i więcej na temat propozycji po przerwie.
Park Vaterland, położony w pobliżu rzeki Aker, zostanie przekształcony w pasiekę, która łączy idee różnorodności biologicznej i samowystarczalności z ideami zmiany społecznej i demokratyczną przestrzenią miejską uczestniczącą .
W całym parku zostanie rozmieszczonych szereg jednostek ula, aby zademonstrować znaczenie utrzymywania biotopów w naszych miastach i wokół nich.
Pasieka będzie również zawierać ogród, a dwa będą miały silny program społeczny, ponieważ społeczeństwo będzie mogło wziąć udział w produkcji miodu i dowiedzieć się więcej o pszczołach.
Ma także silne metaforyczne możliwości związane z takimi tematami jak reprodukcja, strach i bogactwo.
Ponieważ obserwuje się globalny spadek populacji pszczół, te małe projekty miejskie mogłyby potencjalnie pomóc w podniesieniu świadomości społeczeństwa na temat tego zjawiska, a jednocześnie pobudzić do ponownego zainteresowania pszczela.
.
Eriksen Skajaa Architekci Wierzymy, że pasieka Vaterland może zapewnić wyjątkową okazję do wymiany między wysiedlonymi a miejskimi klasami średnimi.
Pasieka łączy w sobie produkcję żywności na małą skalę, która zazwyczaj jest ważniejsza dla biednych, z obecną obsesją ogrodnictwa wśród miejskich klas średnich.
wytłumaczyli architekci.
.
Eriksen Skajaa Architekci Główny juror, Marcus Schaefer z AMO / OMA, wyjaśnił: Sugerując serię jednostek ula, które zostaną umieszczone w zielonym pasie wokół rzeki Aker, która biegnie z północy na południe przez Oslo, autorzy chcą pokazać znaczenie przeciwdziałania spadkowi biotopów w dzisiejszych miastach i wokół nich – pierwszy krok w kierunku nowego typu miejskiego ogrodnictwa, zachęcając społeczeństwo do dostarczania kwiatów i roślin do zapylania w tych miejskich ulach wzdłuż rzeki Aker w Oslo.
Pszczelarze w ich białych kombinezonach ochronnych można sobie wyobrazić cienie, miejskie duchy, które śledzą każde architektoniczne wydarzenie, może nawet jakikolwiek projekt.
Nowy rodzaj świadomości jest wówczas pozytywnie podnoszony dzięki tej propozycji.
.
Eriksen Skajaa Architekci LOKALIZACJA Oslo, Norwegia ROZMIAR W oparciu o ilość uli SCHEDULE 2010-2011 TEAM Joakim Skajaa, Arild Eriksen, Christina Charlotte Tolfsen JURY KONKURSU Markus Schaefer (AMO / OMA), Dagur Eggertson (Rintala Eggertson), Knut Erik Dahl (Dahl Uhre Architekci) Bjarne Ringstad (Code), Mari Lending
[przypisy: syndrom chorego budynku, jaki beton na fundamenty, tona piasku cena ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: jaki beton na fundamenty syndrom chorego budynku tona piasku cena